CE JMK212ABJ106KG-T TAIYO YUDEN
CE JMK212ABJ106KG-T Images
Please contact us for more photos of CE JMK212ABJ106KG-T
Part Number CE JMK212ABJ106KG-T
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 6.3V X5R 10% SMD 0805 85\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CE JMK212ABJ106KG-T
Datasheet download CE JMK212ABJ106KG-T.pdf
Request Quotation for CE JMK212ABJ106KG-T
CE JMK212ABJ106KG-T Specifications
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Style Ceramic Chip
Construction Flat
Case Size 0805
Lead Finish Tin Over Nickel
Capacitance Value 10 uF
Dielectric X5R
Package Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
Voltage(DC) 6.3 V
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 85 °C
Supplier Package 0805
Tolerance 10 %
Package/Case 0805
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm